KORD PLÁŠTĚ
Kord pláště je tkanina ke které přilne gumová směs. Tkanina kordu může být v různé tloušťce a s různým množstvím vláken na čtvereční palec (threads per inch = TPI). Obecně, čím je vyšší údaj o TPI, tím pružnější a flexibilnější bude stěna pláště. To znamená pohodlnější jízdu, ve srovnání s nižším údajem TPI. Kord lze zpracovávat a zesilovat různými materiály, aby se dosáhlo různých stupňů odolnosti proti proražení/propíchnutí a rovněž tak i pohodlné jízdy.
KENDA je jedním z největších světových výrobců cyklistických plášťů a duší. Kenda vyrábí pláště a duše pod značkou KENDA, a pod mnoha dalšími významnými značkami na cyklistickém trhu.
Navštivte originílní webovou stránku (www.kendausa.com) pro získání dalších informací o cyklistických pláštích Kenda.
Kenda se snaží nadále pokračovat v kvalitativním růstu podloženém laboratorním vývojem, stálostí kvality, konkurenční cenovou nabídkou a prvotřídním zákaznickým servisem. Děkujeme Vám, že používáte výrobky KENDA.
O KENDĚ
SIDE WALL SHIELD. Poslední technologické zdokonalení Kendy pomáhá zabránit proříznutí nebo proražení boční stěny pláště.
Aplikací této tenké vrstvy specielní ochranné pásky do vnější stěny pláště se sníží možnost proříznutí, propíchnuti či proražení boku pláště, bez výrazného zvýšení váhy nebo nákladů na jeho výrobu.
IRON CLOAK. Nejlepší materiál proti proražení pláště používaný Kendou. Iron Cloak je vrstva materiálu pod vzorkem pláště, aplikována od patky k patce. Kromě toho, že zabraňuje proražení a zesiluje stěnu pláště, se váha pláště zvýší jen minimálně.
Je používán převážně u silničních plášťů.
CASING ADDED PROTECTION. Je jedna z dalších technologií ochranných vrstev používaných pod vzorkem pláště. Je také aplikována od patky k patce.
Obecně se používá na Kenda Premium Downhill Tyres jako materiál odolný proti proražení.
IRON CAP. Vrstva materiálu od patky k patce pod vzorkem pláště, k ochraně před defektem.
IRON CAP
kombinuje některé z technologií výše zmíněného materiálu IRON CAP
a IRON CLOAK bez dodatečných cennových nákladů.
K-SHIELD plus. Nejvyšší úroveň materiálu odolného proti proražení používaná Kendou. Vrstva chrání proti menším hřebům a jiným ostrým předmětům.
Vrstva je aplikována do vrchní části pláště pod vzorek.
K-SHIELD. Vrstva aramidu a keramických částí uvnitř pláště v oblasti pod vzorkem. Vyvinuta k ochraně před proražením.
Základní úroveň technologií Kendy k ochraně proti proražení.
KENDA UST (UNIVERSAL SYSTEM TUBELESS). Kenda byla pověřena firmou Mavic zkonstruovat bezdušový plášť pro UST (universální bezdušový systém) standard. Bezdušové pláště nabízejí snížený valivý odpor a tím snadnější jízdu.
Absencí duše se dosáhne snížení hmotnosti a nižšího tlaku vzduchu, což sníží možnost defektu.
Kombinuje lepivější směs 42 a trvanlivou směs 65 do jedné vrstvy s optimálním účinkem v drsných povětrnostních podmínkách. Měkčí směs 42 přilne a lépe drží na vlhkých kořenech, kamenech a povrchu, poskytuje pomalejší nárazový poměr s lepší kontrolou. Směs 65 je navržena tak, aby dodala stabilitu, trvanlivost a proniknutí zeminy do vzorku pláště a nastavila tak stálý výkon.
STICK-E COMPOUND. Směs gumy absorbující nárazy (směs tvrdosti 50) pro perfektní přilnavost a kontrolu trakce. Nárazy absorbující guma reaguje jako forma odpružení přizpůsobující se povrchu, kamenům či kořenům. Používá se především na širokých sjezdových pláštích (2,35 – 2,5 - 2,6 – 2,7).
L3R PRO. Zdokonalená verze směsi L3R spolu s vysoce účinnou směsí Kendy Motorcycle Rubber Compound. Výhody spočívají v prodloužené žívotnosti vzorku a ve snížené hmotnosti pláště. Používá se převážně na špičkových pláštích KENDY pro horská a silniční kola.
L3R (LOW ROLLING RESISTANCE RUBBER) COMPOUND. Použita je hlavně na lehkých pláštích Kenda pro cross-country (XC). Výhody jsou v malém valivém odporu a zvýšené životnosti vzorku. Typický plášť se směsí L3R váží méně než stejný plášť s normální směsí.
Finální směs dezénu. Směs Kendy L3PRO (směs tvrdosti 60) ve středu a na krajích vzorku obsahuje směs STICK-E (směs tvrdosti 50). Výhodami jsou vyšší životnost širší centrální části dezénu, výborná kontrola v krajích a přilnutí k povrchu. Převážně se používá u KENDA‘S LEGENDS SERIES (kolekce navržených plášťů cyklistickými profesionály) a u silničních plášťů pro výkonnostní cyklistiku.
Inženýři Kendy vyvinuli sadu progresivních gumových směsí, které překonávají běžně používané gumové směsi v mnoha ohledech.
Gumové směsi mohou být upraveny k lepší přilnavosti, menšímu valivému odporu a větší ochraně proti proražení. Vyberte si směs, která vyhovuje Vašim potřebám a zvýšíte tak účinek i radost z Vaší jízdy.
GUMOVÉ SMĚSI
KENDA NESCHVALUJE POUŽITÍ JAKÝCHKOLIV TMELŮ ZALOŽENÝCH NA BÁZI KAPALIN V JAKÝCHKOLIV DUŠÍCH NEBO BEZDUŠOVÝCH PLÁŠTÍCH KENDA. POUŽITÍ JAKÝCHKOLIV TMELŮ ZALOŽENÝCH NA BÁZI KAPALIN V PLÁŠTÍCH KENDA ZNEMOŽNÍ JAKÉKOLIV ZÁRUČNÍ REKLAMACE.
Technologie